خانه / تکنولوژی / آزار جنسی کودکان و پلتفرم جدید گوگل برای مبارزه با آن
سوء استفاده جنسی از کودکان

آزار جنسی کودکان و پلتفرم جدید گوگل برای مبارزه با آن

شرکت گوگل در روز دوشنبه سوم سپتامبر اعلام کرد که درحال به کارگیری پلتفرم هوش مصنوعی جدیدی است تا بتواند از گسترش محتواهایی که آزار جنسی کودکان را ترویج می‌‌دهد جلوگیری کند.

به نقل ازGadgets360 گوگل، این غول تکنولوژی دنیا اعلام کرده است ابزار جدید بر پایه‌ی شبکه‌های عصبی عمیق فعالیت می کند و قرار است برای سازمانهای غیر دولتی (NGO ها) به رایگان در دسترس باشد. همچنین به وسیله‌ی سرویس API امنیت محتوا، در اختیار سایر شرکت‌هایی  که برای آن درخواست بدهند قرار خواهد گرفت.

نحوه کارکرد پلتفرم جدید شناسایی مطالب محتوای آزار جنسی کودکان

ابزار جدید بر پایه‌ی شبکه‌های عصبی عمیق فعالیت می کند و قرار است برای سازمانهای غیر دولتی (NGO ها) به رایگان در دسترس باشد. همچنین به وسیله‌ی سرویس API امنیت محتوا، در اختیار سایر شرکت‌های  که برای آن درخواست بدهند قرار خواهد گرفت.

دونفر از مدیران مرتبط با این بخش گزارش در بلاگ وبسایت رسمی گوگل نوشتند: «استفاده از اینترنت به عنوان وسیله‌‌ا ی برای انتشار محتوایی که شامل سوءاستفاده جنسی از کودکان میشود، یکی از بدترین سوءاستفاده های قابل تصور است.»

آزار جنسی کودکان

فناوری هوش مصنوعی جدید به ارائه دهندگان سرویس‌های اینترنتی، NGOها یا سازمان‌های غیردولتی و دیگر شرکت‌های مرتبط با فناوری کمک می‌کند تا با کیفیت بهتری بتوانند مطالب محتوی سوء استفاده جنسی از کودکان را تشخیص دهند و اثرات منفی آن بر مخاطبان را کاهش دهند.

شناسایی سریع تصاویر جدید نشان میدهد احتمال زیادی وجود دارد که کودکانی که مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرند شناسایی شوندواز آزار بیشتر آن‌ها پیشگیری شود.

علاوه بر این نکات، این مدیر محصول اضافه کردند : طبق بررسی‌های ما این سیستم نسبت به سیستم‌هایی که تابحال استفاده می‌شدند هفت برابر بیشتر توانسته محتوای مجرمانه را شناسایی کند.

بسیاری از شرکت‌های مرتبط با تکنولوژی به استفاده از این پلتفرم با هدف شناسایی بهتر محتوای مربوط به سوء استفاده جنسی هستند. این فراخوان گوگل نشان از مسئولیت تازه‌ی این شرکت در مبارزه با انتشار مطالب محتوی آزار جنسی کودکان با استفاده از پیشرفته‌ترین ابزارها دارد.

گوگل پیش از این نیز با برخی از شرکای خود در راستای مبارزه با آزار جنسی کودکان در فضای وب همکاری کرده است از جمله بنیاد بریتانیایی Internet Watch و مجمع جهانی WeProtect و بسیاری از سازمان های غیردولتی را می‌توان نام برد.

 

درباره ی Admin

همچنین ببینید

تپسی سامانه آنلاین درخواست خودرو

تپسی سامانه آنلاین درخواست خودرو برای انجام سفرهای درون شهری، همه ما سالها از اتوبوس …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *