خانه / راهنمای خرید / مکمل ورزشی اصل و تقلبی را چطور تشخیص دهیم؟
انواع مکمل ورزشی

مکمل ورزشی اصل و تقلبی را چطور تشخیص دهیم؟

برای اکثر افرادی که به ورزش بدنسازی مشغولند، یکی از دغدغه‌های مهم، دسترسی به مکمل هایی است که اصل باشند. اما با توجه به بازاری که در آن مکمل ورزشی تقلبی بسیار بیشتر از مکمل‌های اصل در دسترس هستند، یافتن و تشخیص مکمل اصل کار بسیار سختی است.

  • مسئله‌ای که در این میان وجود دارد، این است که مکمل‌های تقلبی هرروز بیش‌تر از قبل به محصول اصل شباهت پیدا می‌کنند و با روش‌های حرفه‌ای‌تری تولید و بسته‌بندی می‌شوند. به همین دلیل روش‌هایی که برای تشخیص مکمل‌های تقلبی به کار می‌رود هم بعضاً کارآمد نیست. اما به هر شکل اگر در زمینه بدنسازی فعال هستید یا به هر دلیل دیگری نیاز به خرید مکمل دارید، بهتر است برخی تفاوت‌های مکمل ورزشی اصل و تقلبی را بدانید تا با استفاده از مکمل ورزشی تقلبی سلامتتان را به خطر نیندازید.

خرید مکمل ورزشی

  • به عنوان یکی از معیارهای تشخیص تقلبی یا اصل بودن مکمل ورزشی، می‌توانید قیمتی که فروشنده به شما اعلام می‌کند را با قیمت محصول اصلی (که معمولا از طریق  سایت‌ها قابل مشاهده است) مقایسه کنید. تا حد معقولی اختلاف قیمت طبیعی است (با توجه به هزینه واردات، اختلاف نرخ‌ها و…) اما اگر اختلاف فاحش و غیرقابل توجیهی بین قیمت محصول اصلی و محصولِ ارائه شده (مثل ارزانتر بودن محصول ارائه شده نسبت به محصول اصلی) مشاهده کردید، مکمل ورزشی مدنظرتان تقلبی است.
  • به بسته بندی محصول دقت زیادی داشته باشید. اگر یک نمونه از مکمل‌های اصل را در اختیار داشته باشید، می‌توانید با مقایسه‌ی کیفیت چاپ و برچسب های روی محصول، متوجه شوید مکمل ورزشی که در اختیار دارید تقلبی است یا خیر. بررسی متن‌هایی که روی بسته‌بندی درج شده هم نشانه مناسبی است. مکمل‌های تقلبی چون معمولا در شرایط غیراستاندارد، تولید و بسته‌بندی می‌شوند، احتمال وجود اشتباه املایی و چاپی روی آن‌ها زیاد است اما این مسئله از سوی برندهای معتبر سر نمی‌زند. بنابراین وجود غلط‌های املایی یا چاپ بی‌کیفیت از نشانه‌های مکمل غیراصل است.
  • شناخت برندهای مطرح در زمینه تولید مکمل ورزشی یکی دیگر از راه‌هایی است که به کمکمان می‌آید. یکی از تکنیک‌هایی که در میان بسیاری از شرکت‌هایی که محصول تقلبی تولید می‌کنند رواج دارد، انتخاب اسم به وسیله ایجاد یک تغییر کوچک در نام برند مطرح‌تر است. به این وسیله لااقل نام محصول به محصولات شرکت اصلی و مطرح نزدیک شده و می‌تواند برخی افراد کم دقت را هنگام خرید گمراه کند. بنابراین اگر نام برندهای مطرح در این زمینه را بشناسید، احتمال افتادنتان به این تله کمتر می‌شود.

مکمل ورزشی اصل

  • درپوش ظرف مکمل نیز عامل مهمی است که در برخی از مکمل‌های ورزشی تقلبی، به طور ناشیانه و بی‌کیفیتی برش خورده است. درپوش مکمل اصل به طور منظم دورتادور برش خورده است و مرتب و شکیل بسته‌بندی شده است. همچنین برندهای معتبر از درپوش غیرآلومینیومی برای محصول خود استفاده نمی‌کنند بنابراین اگر درپوش محصول شفاف بود، محصولی بی‌کیفیت یا تقلبی را در اختیار دارید.

برخی افراد نیز برای خرید با خیال آسوده، از فروشگاه‌های خارجی محصول موردنظرشان را خریداری می‌کنند اما معمولا هزینه‌ی پست و ارسال آن‌ها بسیار قابل توجه است. به همین دلیل، بهترین راه برای خرید مکمل ورزشی، یافتن فروشگاه‌های معتبری است که بتوان با خیال آسوده انواع مکمل ورزشی را خریداری کرد و مورد استفاده قرار داد.

همچنین ببینید

خشکشویی آنلاین

خشکشویی آنلاین بخار

خشکشویی آنلاین دنیای اینترنت هر روز در حال پیشرفت می باشد. همه روزه وب سایت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *