خانه / راهنمای خرید / کراوات خود را با توجه به این نکات انتخاب کنید
خرید کراوات

کراوات خود را با توجه به این نکات انتخاب کنید

کراوات جزء اکسسوری هایی است که محبوبیت زیادی بین آقایان دارد اما بسیاری از آن‌ها دقیقا نمی‌دانند چه کراواتی باید انتخاب کنند. اگرچه این اکسسوری کوچک، جای بسیار کمی در کمد لباس های یک مرد اشغال می‌کند اما تاثیری که در ظاهر او دارد بسیار قابل توجه است.

یکی از نکات جالب توجه این است که هنگامی‌که شما یک استایل کاملا موزون و لباس‌هایی هماهنگ و شیک انتخاب کرده باشید، اکثر افراد به اولین چیزی که توجه می‌کنند و از آن تعریف می‌کنند، کراوات یا دستمال جیبی شماست. دلیل این نکته این است که کراوات‌های ارزان و معمولی بسیار بیشتر در دسترس هستند و هنگامی که شما یک کراوات گرانقیمت و شیک استفاده می‌کنید، به خوبی به چشم می‌آید و برروی برداشت دیگران از شخصیت شما، تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد.

اگر به تاریخچه‌ی آن نگاه کنیم، این اکسسوری با عمر حدودا ۱۵۰ ساله، مسیری طولانی را طی کرده و از زیر دست طراحان بسیاری رد شده تا به شکل امروزی درآمده است و به این میزان از تنوع رسیده که انتخاب آن برای مردان سخت شده است.

با توجه به نکته‌های گفته شده ما چند نکته را برای انتخاب و خرید کراوات مناسب برگزیده‌ایم تا در این مطلب به آن بپردازیم. اگرچه این اکسسوری انواع و اقسام متنوعی دارد اما این پست یک راهنمای جمع و جور برای خرید کراوات است.

  • متناسب بودن

کراوات‌ها هم مانند بسیاری از پوشاک یا اکسسوری های دیگر، در سایزها و اشکال متفاوتی وجود دارند. بسیار مهم است که کراوات شما با فرم بدن و لباستان هماهنگ و متناسب باشد. به عنوان مثال یک کت یا جلیقه را بپوشید، عرض کراوات باید با عرض قسمتی از یقه کت که برگشته، متناسب باشد. اگر این سازگاری وجود نداشته باشد، عدم تعادل به طور ناخودآگاه در استایل شما دیده می‌شود و این عدم تعادل به راحتی جلب توجه می کند. تناسب داشتن سایز و پهنای آن با باقی لباس‌ها عاملی کلیدی است تا استایل شما موزون‌ و خوش فرم به نظر برسد.

 

  • گیره یا دوخت کراوات

این می‌تواند یکی از مهم‌ترین نکاتی باشد که پیش از خرید باید به آن دقت کنید. کراواتتان را تا کنید، حدود سه چهارم از طول آن را با چشم اندازه بگیرید، در این نقطه باید یک کوک افقی که دو انتهای کراوات را به یکدیگر وصل می‌کند وجود داشته باشد. وجود این کوک و محکم بودن آن‌ بسیار مهم است چرا که اگر وجود نداشته باشد کراوات از فرم استاندارد خود خارج می‌شود. بنابراین پیش از خرید لازم است به این نکته دقت کنید.

دوخت کراوات

  • پارچه کراوات

مانند اکثر لباس‌ها، پارچه اینجا هم مهم‌ترین نقش را دارد و واقعا ارزشش را دارد که برای آن هزینه کنید. در میان جنس‌های مختلف پارچه، ابریشم بهترین انتخاب برای کراوات است و معمولا مردان سعی می‌کنند بیشتر از دیگر پاچه‌ها، کراواتهای ابریشمی داشته باشند. پارچه ابریشمی علیرغم نرمی و لطافت، پارچه‌ای بسیار بادوام است و مقاومت کششی آن بسیار بالاست. این ویژگی به خاطر الاستیسیته موجود در آن است. علاوه بر این، پارچه ابریشمی از آن دست پارچه‌هایی است که حالت خود را حفظ می‌کنند و در مقابل چین و چروک تا حدی مقاوم هستند. اگر به جز ابریشم به دنبال پارچه‌ی دیگری بودید، پارچه‌های ترمه و کتان را نیز می‌توانید در گزینه‌های انتخابی داشته باشید.

پارچه مناسب کراوات

  • حلقه مانع لغزش

کراوات‌های باکیفیت و البته گرانقیمت این ویژگی را دارند: یک حلقه که از لغزش لایه‌های پارچه روی هم پیشگیری می‌کند. از دلایل وجود این حلقه در قسمت پایین کراوات این است که با وجود آن، پارچه‌ی کراوات طی سال‌های متعددی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، کمتر دچار سایش شود و بتواند سال‌های طولانی‌تری مورد استفاده قرار گیرد.

کراوات باکیفیت

  • جزئیات کوچک

نه فقط کراواتها بلکه اکثر محصولات مرغوب، کیفیت آن‌ها تنها در بخش‌های اصلی قابل مشاهده نیست بلکه در جزئیاتی است که کمتر به چشم می‌آید.

درمورد این محصول هم جزئیات زیادی وجود دارد که با توجه به آن‌ها می‌توان تشخیص داد که آیا کراوات کیفیت لازم را دارد یا خیر.

  • آیا پشت کراوات جایی برای اینکه دنباله در آن قرار بگیرد و به اطراف حرکت نکند، وجود دارد؟
  • آیا لبه‌های آن فقط خم شده‌اند یا به طور کامل تا شده‌اند؟ کراوات‌های باکیفیت معمولا با دقت کامل تا و پرس می‌شوند.
  • کراوات را روی یک سطح صاف پهن کنید،کف دست خود را روی قسمت پهن آن قرار دهید و دست دیگر را در قسمتی که گره در آن قسمت زده می‌شود. دست‌هایتان را از هم دور کنید تا پارچه کمی کشیده شود. آیا پس از کشیدن و رها کردن، بافت پارچه به آسانی به حالت اول خود باز می‌گردد؟

البته خرید کراوات هم مانند هر خرید دیگری، اگر چندین بار انجام شود، فرد می‌تواند خرید بهتر و باکیفیت‌تری داشته باشد. اما این نکات یک راهنمای جمع و جور برای افرادی است که کمتر تجربه خرید کراوات دارند و با استفاده از آن میتوانید خریدی مطلوب و باکیفیت داشته باشید.

 

همچنین ببینید

خشکشویی آنلاین

خشکشویی آنلاین بخار

خشکشویی آنلاین دنیای اینترنت هر روز در حال پیشرفت می باشد. همه روزه وب سایت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *