خانه / راهنمای خرید / برخی نکات ضروری که باید هنگام خرید جهیزیه به آنها توجه کنیم
خرید جهیزیه عروس

برخی نکات ضروری که باید هنگام خرید جهیزیه به آنها توجه کنیم

خرید جهیزیه عروس یکی از مهمترین مراحلی است که خانواده‌ها پیش از مراسم عروسی فرزندانشان پشت سر میگذارند. این خرید دغدغه های مختلفی را برای خانواده‌ها ایجاد می‌کند. از هزینه‌ای که باید برای آن در نظر بگیرند، تا پیدا کردن برندهای معتبر وسایل خانگی سرویس چوب، مبلمان، و دیگر وسایل خانه. در این مطلب به نکات و دغدغه هایی می پردازیم می پردازیم که در میان اغلب خانواده های ایرانی مشترک است.

اولین گام: تهیه لیست خرید جهیزیه عروس

اولین مرحله، لیستی است باید از تمام وسایلی که لازمه شروع یک زندگی است تهیه کنیم. خرید جهیزیه کاری است که باید دقیق و حساب شده انجام شود، بنابراین باید از پیش لیست مشخصی داشته باشیم البته این لیست بعد از نوشتن نیز مدام اصلاح خواهد شد و مواردی به آن اضافه خواهد شد اما وجود آن به روند کارها تا حدی نظم می‌بخشد.

تمام محصولات برندهای معروف کیفیت مشابهی ندارند!

تحقیق در مورد اینکه هر کدام از وسیله های آشپزخانه را باید از چه برندی تهیه کرد. برخی افراد عقیده دارند باید تمام وسایل را از یک برند تهیه کنند اما این واقعیت وجود دارد که برندهای مختلف هر کدام در تولید یک محصول بیش از سایر محصولات کیفیت دارند. لزومی ندارد برند یخچال و فریزر با برند جاروبرقی هماهنگ باشد پس یافتن محصول با کیفیت را به نکات ظاهری مانند هماهنگ بودن برند تمام لوازم برقی ارجح بدانید.

خرید جهاز

 

از ابتدای کار نیم نگاهی به پیامکهای برداشت از حساب داشته باشید!

بودجه‌ای که در اختیار دارید را در نظر بگیرید.خرید جهیزیه عروس فرآیندی زمان‌بر است و اگر از همان روزهای اول حساب هزینه هایتان را نداشته باشید ممکن است برای خریدهای آینده به مشکل بخورید. پس ابتدا تمام بودجه و سپس بخشی را که به هر محصول می‌خواهید اختصاص دهید به طور حدودی یادداشت کنید و طبق همان پیش بروید.

خانه را لبریز نکنید!

هنگام خرید فضایی را که در اختیار دارید در نظر بگیرید. این نکته شاید در یک نگاه از بدیهیات باشد اما در کمال تعجب خانواده‌های بسیاری هستند که بدون توجه به متراژ خانه اقدام به خرید جهیزیه می‌کنند و در نهایت هنگام چینش دکوراسیون خانه عروس و داماد به مشکل برخورد می‌کنند.

اول بزرگتر!

وسایل ضروری را در اولویت قرار دهید ممکن است در روزهای اول خرید به مواردی مانند تابلو فرش های زیبا، گلدان های تزیینی، بوفه و مواردی از این دست برخورد کنید و بدون توجه به خرید هایی که در پیش دارید اقدام به خرید این وسایل تزئینی کنید. این مسئله ممکن است باعث شود بعدها برای خرید وسایل ضروری‌تر بودجه کافی نداشته باشید.

خرید اینترنتی جهیزیه

خرید با چشم باز!

در اولین فروشگاهی که به آن مراجعه می‌کنید خرید انجام ندهید. برای خرید جهیزیه عروس فروشگاه های مختلف در مرکز خرید های مختلف را سر بزنید و در نهایت محصولی را که نسبت قیمت و کیفیت آن متناسب است خریداری کنید.

و در نهایت

قرار نیست خانه در تصرف مبل ها باشد!

برخی مبل های بزرگ و جاگیر علی رغم زیبایی، برای واحدهای مسکونی امروزی که اکثرا متراژ پایین دارند، مناسب نیستند. پس در خرید مبلمان به این نکته توجه کنید که قرار نیست تمام فضای خانه توسط مبا اشغال شود.
لوازم بزرگ را در ابتدا خریداری کنید. لوازمی مانند ماشین لباسشویی، اجاق گاز، یخچال فریزر و فرش بهتر است در ابتدا خریداری شوند و در خرید آنها کیفیت در اولویت باشد. چرا که معمولا این وسایل قرار است تا سال ها مورد استفاده قرار بگیرند و تعمیر یا تعویض آنها قابل توجهی در پی دارد.

همچنین ببینید

خشکشویی آنلاین

خشکشویی آنلاین بخار

خشکشویی آنلاین دنیای اینترنت هر روز در حال پیشرفت می باشد. همه روزه وب سایت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *