خانه / علم و دانش / هدیه دادن گل چگونه احساسات افراد را تحت تاثیر قرار می دهد؟
سفارش اینترنتی گل

هدیه دادن گل چگونه احساسات افراد را تحت تاثیر قرار می دهد؟

هدیه دادن گل برای خانم‌ها از کارهایی است که بسیار به مردان توصیه می‌شود. هدیه دادن گل ‌هایی با رنگ‌های چشم‌نواز و عطر خوش، می‌تواند لبخند رضایت را بر لبان همسرتان بیاورد.

از نظر خیلی از افراد خرید گل کاری کلیشه‌ای و رمانتیک و کمی لوس به حساب می‌آید و کسانی هم که این اعتقاد را ندارند، بعضا فکر می‌کنند گل خریدن یک رسم قدیمی و تاریخ گذشته است که با سبک زندگی مدرن ما جور در نمی‌آید.

در این مطلب به این نکته می‌پردازیم که چرا این دیدگاه‌ها اشتباه است.

دیگر هدیه دادن گل، کاری سانتی مانتال و رمانتیک گونه نیست، حتی نماد تصاحب و تسلط بر یک زن نیز نیست. هدیه دادن گل‌های زیبا برای زنی که دوستش دارید، تنها یکی از کارهای عادی و پسندیده‌ای است که یک مرد به طور معمول باید انجام دهد. این را از مردان مسنی که روابط موفق داشته‌اند می‌توانید جویا شوید.

اگرچه هدیه دادن گل از عادات مردمان قدیم بوده و در گذر تاریخ به ما منتقل شده است اما این هدیه‌ی خوشایند، منافاتی با سبک زندگی امروز ما ندارد. این روزها همه از پیچیده بودن زن‌ها صحبت می کنند و البته که درست می‌گویند، اما یکسری کارها مثل هدیه دادن گل از نظر هرزنی با هر میزان از پیچیدگی، خوشایند و دلپذیر است.

چرا هدیه دادن گل مثل یک معجزه عمل می‌کند؟

سریعترین راه از بین بردن خستگی

این روزها تعداد زنانی که شاغل هستند و پا به پای همسرشان کار می کنند بیشتر شده است. شرایط زندگی بسیاری از زن و شوهرها به طوری است که پس از یک روز کاری تنها چند ساعت در پایان روز در کنار یکدیگر هستند. تصور کنید پس از یک روز کاری پراسترس و خسته‌کننده همسرتان پس از برگشتن از محل کار مشغول انجام کارهای منزل شده و خستگی مضاعفی را تحمل می‌کند. اگر به دنبال یک راه ساده برای رفع خستگی و ایجاد انرژی مثبت هستید، خرید گل را فراموش نکنید.

بررسی‌های بسیاری نشان داده‌اند گل‌ها در رفع استرس و انرژی منفی افراد و فضای خانه نقش بسزایی دارند.سریعترین راه برای دیدن برق رضایت در چشمان کسی که دوستش دارید، هدیه دادن گل است. علم این را ثابت کرده است!

تمام طول روز به یاد شماست

طی روز اوقاتی هستند که شما با یک متن یا تماس کوتاه جویای حال همسرتان می‌شوید و گاهی نیز با این کار نشان می‌دهید به یادش هستید. حالا تصور کنید روز قبل چند شاخه گل به او هدیه داده باشید  و در تمام طول روز این گلها در دید همسرتان هستند و این در دیدرس بودن حضور شما را برای او تداعی می‌کند و لبخندی از رضایت بر لبانش خواهد نشست.

هدیه دادن گل

هدیه دادن گل، راهی برای ابراز احساسات درونی

اگر با خودمان صادق باشیم، بسیاری از مردها به سختی می‌توانند احساسات خود را بروز دهند. اگرچه فرهنگ عمومی در این باره تغییر کرده است و روابط زن و مرد در زندگی مشترک  نسبت به گذشته تا حدی شفاف‌تر شده است اما هنوز هم مردانی هستند که در بیان احساسات خود راحت نیستند و ترجیح می‌دهند در عمل نشان بدهند چه چیزی در ذهن و قلبشان جریان دارد. گل‌ها نه تنها احساسات را به زیباترین شکل بیان می‌کنند بلکه نوعی جذابیت نیز به مرد می‌بخشند. دسته‌ای از شکوفه‌های تازه می‌تواند به اندازه‌ی گرانقیمت‌ترین هدیه‌ها برای یک زن ارزشمند باشد.

اما تمام حس‌های زیبایی که با هدیه دادن گل، شکوفا می‌شود تنها محدود به رابطه‌ی عاطفی نیست. برای هدیه دادن گل به دوستان و عزیزان نیز دلایل بسیاری وجود دارد که در این مطلب به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

تقویت روحیه و افزایش انرژی مثبت

زیبایی طبیعت، آرامش و گرما را به فضا می‌بخشد. فرقی ندارد شخصی که گل را به او هدیه می‌دهید در حال جشن گرفتن یک مناسبت شاد و مفرح باشد یا در حال بازیابی روحیه‌ی خود پس از یک اتفاق سخت باشد، در هر صورت حضور چند شاخه گل در محیط، روحیه را بالاتر می‌برد و انرژی مثبت به افراد منتقل می‌کند.

کارشناسان معتقدند حتی در مراسم سوگواری، وجود گل باعث کاهش فشار و استرس بازماندگان و فراهم کردن فضایی برای همدردی بیشتر با آن‌ها می شود.

پیش چشم بودن گل‌ها

ارسال کارت پستال، ایمیل، تماس تلفنی و… بسیاری از اوقات برای همدردی در هنگام وقوع اتفاقات غم‌انگیز و یا تبریک در شادی‌ها از سوی دوستان و اعضای خانواده به کار می‌رود. در تمام این اتفاقات وجود تعدادی شاخه گل که تا چند روز یا بعضا چند هفته باقی می‌ماند، در تمام این مدت یادآور حضور شخص هدیه دهنده و سهیم بودن او در شادی یا غم شخص است.

بعضی افراد برای سهیم شدن در شادی یا غم دوستان و عزیزانشان انتخاب‌های دیگری دارند، اما ارسال گل از بُعد احساسی بسیار عمیق‌تر از سایر کارهایی است که می‌شود برای ابراز حس به دیگران انجام داد. به طور کلی هدیه دادن گل نشانه‌ی توجه و هم‌حسی پس از یک اتفاق است.

تمام این‌ها نشان‌دهنده‌ی این است که با نادیده گرفتن گل‌ها و تمام حس‌های زیبایی که با این هدیه منتقل می‌شود، خود و عزیزانمان را از این اتفاقات لذتبخش محروم کرده‌ایم. حتی دیگر نیازی به رفتن به گل فروشی نیست. به راحتی با چند کلیک به سایت‌های سفارش و ارسال گل سر بزنید و از میان زیباترین باکس‌ها و سبدهای گل یکی را انتخاب کنید و علاوه بر یک خرید ارزان و لذتبخش همراه با صرفه جویی، احساسی زیبا، دلچسب و خوشایند را به یکی از عزیزانتان هدیه دهید

درباره ی Admin

همچنین ببینید

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی امروزه تکنولوژی در همه عرصه های زندگی بشر وارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *