خانه / راهنمای خرید / فرم اندام خود را بشناسید و لباس هایتان را متناسب با آن انتخاب کنید
فرم اندام مختلف

فرم اندام خود را بشناسید و لباس هایتان را متناسب با آن انتخاب کنید

احتمالا شما هم افرادی را دیده‌اید که علیرغم نداشتن فرم اندام ایده‌آل، نوع لباس پوشیدنشان به گونه‌ای است که ضعف‌های اندامشان کمتر به چشم می‌آید. برخی افراد نیز به دلیل پوشیدن لباس‌های نامتناسب، ضعف اندامشان بیشتر از حالت معمول به چشم می‌آید.

خوش لباس بودن خصوصیتی است که به شناخت افراد از فرم اندامشان و همچنین شناخت لباس‌های متناسب با فرم اندامشان بستگی دارد. فرم اندام خانم‌ها نسبت به آقایان تنوع بیشتری دارد. در این مطلب انواع مختلف فرم اندام زنانه را بررسی کرده و مدل متناسب با آن را پیشنهاد می‌کنیم.

فرم‌های مختلف بدن شامل:

  • اندام سیبی‌شکل
  • اندام گلابی شکل
  • اندام توپر
  • اندام مستطیلی
  • اندام لاغر و تخت
  • اندام ظریف و ریز
  • اندام فرم ساعت شنیفرم اندام سیب شکل

اندام سیبی شکل

اگر پایین‌تنه شما نسبت به بالاتنه لاغرتر است و بیشتر وزن بدن شما در میانه بدن و اطراف کمر و شکم جمع شده است شما اندام سیبی شکل دارید. برای انتخاب لباس مناسب شکل اندام سیب شکل، هدف شما باید این باشد کمر را باریک‌تر و لاغرتر نشان دهید و تا حد ممکن روی سرشانه‌ها و پاها تاکید کنید تا شکم جلب توجه نکند.

 

اندام گلابی شکل

این فرم اندام رایج‌ترین فرم اندام در میان خانم‌ها است و در آن پایین‌تنه حجم بیشتری نسبت به بالاتنه دارد و باسن و پاها چاق‌تر است در حالی که بالاتنه و کمر لاغر و باریک است و عرض شانه‌ها نیز چندان به چشم نمی‌آید.لباس مناسب شکل اندام گلابی شکل لباسی است تعادل بالاتنه و پایین‌تنه را برقرار کند یعنی عرض شانه‌ها را بزرگ‌تر نشان دهد و روی بالاتنه تاکید کند تا که پایین‌تنه لاغرتر و باریک‌تر دیده شود.

 

 

اندام پلاس سایز

فرم اندام توپراندام مستطیل شکل

منظور از اندام توپر یا اصطلاحا  Plus size و بزرگ‌تر از سایز، اندام‌هایی است که هم در قسمت بالاتنه و هم پایین‌تنه پر هستند اما در قسمت پایین‌تنه، لگن و ران‌ها سایز بزرگ‌تری دارند. اگر فرم بدنتان به‌گونه‌ای است که پهلو، لگن و ران‌های پهنی دارید، می‌توانید یکی از این دو گزینه را انتخاب کنید: یا پیراهنی انتخاب کنید که انحناهای بدنتان را به‌خوبی به نمایش بگذارد، یا به دنبال پیراهن هایی باشید که کمک می‌کند لاغر و باریک‌تر ازآنچه هستید به نظر بیایید.

 

 

 

اندام مستطیل شکل

اندام مستطیلی

در این نوع اندام عرض شانه ها، دور کمر و دور رانها معمولا به یک اندازه است و این افراد اغلب اندام باریک دارند. در واقع به نسبت مدلهای گلابی و ساعت شنی کمر باریکی ندارند. معمولا بازوها و پاها باریک و خوش فرم است. به عنوان نمونه میتوان از ناتالی پورتمن به عنوان یک نمونه اندام مستطیلی نام برد.

 

اندام لاغر و تخت

منظور از اندام لاغر و تخت، اندامی است که برجستگی و انحنای خاصی در آن مشاهده نمی‌شود. زنانی که لاغراندام هستند و قوس‌های اندامشان آن‌چنان به چشم نمی‌آید تلاش می‌کنند تا همان انحناها و برجستگی‌های نه‌چندان بارز را تا حد امکان برجسته‌تر کنند.

 

 

اندام-ساعت-شنی

اندام فرم ساعت شنی

این فرم اندام کمیاب‌ترین و در عین حال محبوبترین فرم اندام بین خانم‌هاست و بسیاری از آنان با انجام ورزش‌ها و حرکات بدنی مرتبط، برای دستیابی به این فرم اندام تلاش می‌کند. می‌توان گفت فرم متناسب برای بدن یک زن در حالتی که نسبت‌های بین عرض بالاتنه، کمر و پایین‌تنه متعادل باشد، فرم ساعت شنی است. البته فرد ممکن است همزمان با داشتن این فرم اندام چاق یا لاغر باشد  اما وجود تناسبی که در آن چربی به میزان مساوی در بالاتنه و پایین‌تنه توزیع شده است، فرم بدن ساعت شنی را جذاب و زیباتر از سایر انواع فرم های بدن می‌کند.

برای فرم های مختلف اندام، چه پیراهنی مناسب است؟

در این مطلب به طور مشخص درباره انواع لباس عروس مناسب برای  افراد مختلف صحبت کرده ایم اما این مطالب تنها برای انتخاب لباس عروس کاربرد ندارد. شما میتوانید به طور کلی هنگام انتخاب پیراهن مجلسی نیز، این موارد را در نظر داشته باشید:

لباس عروس مناسب برای فرم اندام لاغر و تخت

منظور از اندام لاغر و تخت، اندامی است که برجستگی و انحنای خاصی در آن مشاهده نمی‌شود. زنانی که لاغراندام هستند و قوس‌های اندامشان آن‌چنان به چشم نمی‌آید تلاش می‌کنند تا همان انحناها و برجستگی‌های نه‌چندان بارز را تا حد امکان برجسته‌تر کنند.

انواع لباس عروس

به‌عنوان بهترین انتخاب، در پی پیراهن‌هایی باشید که دارای برش‌ها و خطوط مورب باشند. لباس عروس‌هایی با یقه‌های V  شکل خیلی باز و پیراهن‌های پشت‌باز یا پیراهن‌هایی که قسمت پشتشان فانتزی یا توری است، اگر در ناحیه‌ی پایین کمر، دقیقاً اندازه‌ی کمر باشند(نه گشاد و نه چسبان) اندام را منحنی نشان می‌دهند. همچنین پیراهن‌هایی که در قسمت ران‌ها بازتر و عریض‌تر می‌شوند، برای قوس دادن به اندام مناسب‌اند. لباس عروس مناسب برای این فرم اندام، پیراهنی است که علاوه بر داشتن تزیینات لازم، فرم و دوخت آن به‌گونه‌ای باشد که به‌خودی‌خود در قسمت‌هایی تنگ باشد و در قسمت‌هایی قوس  و برجستگی داشته باشد.

لباس عروس مناسب برای افراد ریز جثه

اگر فرم و استخوان‌بندی اندامتان ریز است، بهتر است پیراهنی را انتخاب نکنید که اندامتان را با جزئیات به نمایش بگذارد. در عوض پیراهن‌های سایز متناسب یا اصطلاحاً «فیت» بدنتان با دامن‌های بلند که اندامتان را کشیده‌تر از حالت عادی نشان دهند مناسب شما هستند. از انتخاب لباس عروس با دامن پف‌دار و موج‌دار پرهیز کنید چرا که بدنتان در آن گم می‌شود. پیراهن‌های شیپور شکل، راسته، و یا پیراهن‌هایی که یک کمربند مجلسی در میانه‌ی آن قرار دارد،  شما را قدبلندتر جلوه می‌دهد. پیراهن‌هایی که در قسمت بالاتنه اندازه‌ی بدنتان باشد(و اصطلاحاً کمی حالت کمرکرستی پیدا کنند) انتخاب‌های مناسبی هستند.  به دنبال پیراهنی باشید که برش A مانند داشته باشند. جنس پارچه به سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد. به‌عنوان مثل می‌توانید پارچه‌ای براق و درخشان انتخاب کنید اما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که هرچه جزئیات اندامتان کمتر در دید باشد و توجه سایرین بیشتر به قسمت بالاتنه جلب شود بهتر است.

لباس عروس جدید

این نکته را به خاطر داشته باشید که برای انتخاب لباس عروس مناسب از پوشیدن پیراهن‌هایی که کمربند ندارند یا در قسمت کمر به طرز محسوسی باریک نشده‌اند، پرهیز کنید، چراکه این مدل لباس عروس، پایین‌تنه و پاهای  شما را مخفی می‌کند و این‌طور به نظر می‌رسد پاهایتان اصلاً وجود ندارند!

انتخاب دیگری که برای زنان ریزاندام وجود دارد، پیراهن‌های عروسی کوتاهی است که به‌تدریج در حال متداول شدن است. مدل دیگری که ممکن است در یک مزون لباس ببیند و بپسندید پیراهن‌های شیکی هستند که یقه و پشت کمر کمی فانتزی دارند. این مدل‌ها نیز گزینه‌های مناسبی برای کشیده‌تر نشان دادن اندامتان به شمار می‌روند.

از انتخاب لباس عروسی که توجه را به سمت شانه‌ها شما جلب می‌کند پرهیز کنید و حتی‌الامکان به دنبال  پیراهن با آستین‌بلند و تور بلند باشید.

همچنین ببینید

خشکشویی آنلاین

خشکشویی آنلاین بخار

خشکشویی آنلاین دنیای اینترنت هر روز در حال پیشرفت می باشد. همه روزه وب سایت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *