خانه / علم و دانش / مراسم عروسی و نکاتی برای مراقبت از پوست و سلامتی
مراسم عروسی

مراسم عروسی و نکاتی برای مراقبت از پوست و سلامتی

مراسم عروسی برای زوج جوانی که در آستانه‌ی آن هستند، همزمان مجموعه‌ای از مشکلات‌ها و شیرینی‌ها را به همراه دارد. شور و اشتیاق برای آغاز زندگی مشترک و کنار یکدیگر بودن، می‌تواند باعث شود عروس و داماد تمام این مسیر را با ذوق و شوق طی کنند و برای بهتر و زیباتر برگزار شدن آن تلاش کنند، اما وضعیت جسمی افراد نباید مورد بی‌اهمیتی قرار بگیرد! اگر به عواملی که باعث ضعف و متعاقبا بیماری یک فرد کاملاً سالم می‌شود دقت کنیم، درمی‌یابیم افراد در فاصله زمانی که تا برگزاری مراسم عروسی و شروع زندگی مشترک طی می‌کنند، با اغلب این موارد مواجه می‌شوند و دور از ذهن نیست که تمام استرس‌ها، بی‌خوابی‌ها و … در کنار یکدیگر جمع شوند و  درست در مراسمی که شما و همسرتان برای برگزاری آن تلاش‌های بسیاری کرده‌اید، ضعف جسمانی کار دستتان بدهد و عروسی را با بیماری پشت سر بگذارید. از  سوی عروس‌ها بلااستثنا دلشان می‌خواهد در شب عروسیشان در زیباترین حالت ممکن باشند. این زیبایی ارتباط مستقیمی  با وضعیت پوست فرد دارد. استرس و اضطراب  به آسانی جوش‌های عصبی را باعث می‌شوند و باعث از دست رفتن شادابی پوست می‌شود. پس مراقبت‌های پیش از عروسی هم زیبایی ظاهری و هم سلامت درونی بدن را تا حد زیادی تضمین خواهند کرد.

خرید مراسم عروسی

استرس، دشمن زیبایی و سلامتی!

پیش از هرچیزی، طبیعی است که نگران باشید. نزدیک شدن به مراسم عروسی، به‌خودی‌خود بسیار استرس‌زاست اما اگر راه‌های پیشگیری را بدانید و آن‌ها را تا حد امکان  رعایت کنید، دیگر دلیلی برای نگرانی وجود نخواهد داشت.

اکثر خانم‌ها تمایل به داشتن پوستی شفاف و شاداب رادارند و زیاد آب نوشیدن ، یکی از قدم‌های تعیین کننده در این مسیر است. با این کار هم در راستای سلامتی بدن گام برداشته اید و هم به داشتن ظاهری زیباتر و پوستی شاداب‌تر نزدیک شده اید. یکی دیگر از دلایلی که نوشیدن آب به میزان زیاد توصیه شده است، تاثیر آن در سیستم ایمنی بدن است. هنگامی که ویروس یا عامل بیماری‌زا از هر راهی به بدن شما وارد شود، به دلیل بودن در معرض حجم انبوه کارهای پیش از مراسم عروسی، اضطراب و… بسیار مستعد بیمار شدن هستید، اما زیاد آب نوشیدن باعث می‌شود آن عامل بیماری‌زا زودتر از بدن خارج شده و همین ویژگی یک قدم تاثیرگذار و مهم در مسیر آمادگی لازم از نظر ظاهر و سلامتی برای شب عروسی، محسوب می‌شود.

اگرچه این ساده‌ترین توصیه‌ی ممکن به نظر می ‌رسد اما معمولاً توصیه‌های ساده، کمتر مورد توجه افراد قرار می‌گیرند.

از راه‌های مختلف کنترل اضطراب استفاده کنید.

شما برای داشتن تنش روحی و اضطراب، تمام دلایل لازم را با خود به همراه دارید!

نگرانی برای چگونگی برگزاری جشن، طبق روال پیش رفتن برنامه‌ریزی‌ها و هزاران مسئله‌ی دیگر ذهن شما را به خود مشغول می‌کند و در چنین شرایطی طبیعی است که استرس و اضطراب در اغلب اوقات ذهنتان را درگیر کند. از سویی نمی‌شود بدون فکر و برنامه‌ریزی پیش رفت. از سوی دیگر نگرانی و اضطراب دشمن سلامت جسم و روح به شمار می‌رود.

بیماری گاهی تنها بر جسم اثر نمی‌گذارد. ممکن است شما در مراسم عروسی و از نظر جسمی مشکل خاصی نداشته باشید اما فشارهای ذهنی و دغدغه‌ها، باعث می‌شود زودتر عصبی شوید و سخت‌تر بتوانید بر احساسات خود غلبه کنید. این پیامدها نیز به خودی خود نوعی بیماری است اگرچه مزمن نخواهد بود و به ظاهر دیده نخواهد شد اما  باید برای کنترل آن به فکر راه‌حل بود.

کلاس‌های یوگا و مدیتیشن را حتما در برنامه خود قرار دهید چرا که بسیار مفید و مؤثر واقع خواهد شد. اگر بخواهیم یکی از کاربردی‌ترین تکنیک‌های مقابله با استرس را نام ببریم، قطعا این راه حل، تمرین یوگا و مدیتیشن خواهد بود.

بهتر است پیش از آن که با گود رفتن و تیرگی دور چشم مواجه شوید، اضطراب و فشار ذهنی را کنترل کنید. تغییر وضعیت چشمان شما، نشان‌دهنده‌ی اثر مستقیم استرس بر جسم، ذهن، اعصاب و حتی زیبایی ظاهری شما نیز هست. پس برای پرهیز از گود افتادن و سیاه شدن پای چشم، به فکر راهکار‌های عملی مانند آنچه گفته شد باشید.

تغذیه خود را کنترل کنید

افراد در مواجهه با مشکلات یا کم‌خور و کم‌خواب می‌شوند یا پرخور می‌شوند و برای فکر نکردن به مشکلات به خواب زیاد پناه می‌برند!

خورد و خوراک چیش از عرئسی

اشتهای عصبی مربوط به زمانی است که بر اثر استرس و اضطراب، بیشتر از حالت عادی غذا می‌خورند. این افرا علاوه بر خطر از دست دادن تناسب‌اندام، ممکن است به خوردن غذاهای ناسالم با ارزش غذایی پایین روی بیاورند و این مسئله خود می‌تواند باعث برهم خوردن سیستم طبیعی و سالم بدن شود.

بنابراین باید دقت داشته باشیم که خوراکی‌هایی که به بدنمان می‌رسانیم، غذاهای سالم باشد که ویتامین‌ها و مواد معدنی موردنیاز بدن را تأمین کنند.

اینکه شما برای رسیدگی به مقدمات عروسی و انجام کارهای لازم، توانایی و انرژی مطلوب را داشته باشید می‌تواند باعث کاهش سطح استرس شود. به همان میزان نیز خوراکی‌های ناسالم باید از برنامه‌ غذایی حذف شوند تا خطر ضعف در سیستم ایمنی، به پایین‌ترین حد خود برسد.

ابجاد «تدریجی» تغییرات را جدی بگیرید

سبک زندگیتان را تا حد معمول از آنچه تا به حل بوده است دور نکنید. سبک زندگی شامل مجموعه خصوصیات و رفتارهایی است که ما در زمینه‌ی خوردوخوراک، استراحت، تفریح، کار و دیگر ابعاد زندگی به‌طور معمول پیش می‌گیریم. تغییر ناگهانی در هر یک از این زمینه‌ها می‌تواند بدن را دچار شوک کند. به‌عنوان مثال، حذف کردن ناگهانی یک ماده غذایی که معمولاً در برنامه غذایی روزانه‌مان قرار داشته است، یا پرداختن به ورزش سنگین درحالی‌که پیش‌ازاین بدن خود را با ورزش‌های سبک آماده نکرده‌ایم از مصداق‌های تغییر ناگهانی سبک زندگی محسوب می‌شود.

ورزش و فعالیت بدنی را پیش از مراسم عروسی جدی‌تر بگیرید

خانم‌ها معمولا یا از دسته افرادی هستند که رسیدن به تناسب اندام مطلوب برایشان اهمیت زیادی دارد و سعی دارند پیش از فرا رسیدن مراسم عروسی وزن کم کنند و یا جزء افرادی هستند که به هر دلیل (بودن در شرایط مطلوب و…) نسبت به فیزیک، ظاهر و سلامتی خود حساسیت زیادی ندارند.

مراقبت پوستی پیش از عروسی

اگر جزء دسته اول هستید، باید این را در نظر بگیرید که از دست دادن وزن به میزان زیاد در آستانه‌ی مراسم عروسی لزوماً اتفاق خوبی نیست و می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری برای بدن به همراه داشته باشد. کاهش وزن زیاد اما بدون مربی ورزش مناسب، می‌تواند موجب کشیدگی و افتادگی پوست شود. علاوه بر این، به‌طورقطع در هر شرایطی، سلامتی بدن نسبت به تناسب‌اندام اهمیت بیشتری دارد، بنابراین بهتر است این افراد کمی در اولویت‌های خود تجدیدنظر کرده و این نکته را مدنظر قرار دهند که افراط و زیاده‌روی حتی در کارهای مفید مانند ورزش، اثرات منفی و مخرب با خود به همراه دارد.

اگر جزء خانم‌هایی هستید که به‌طورکلی نسبت به ورزش بی‌اعتنا هستند و برای آن در برنامه روزانه خود جایی را قرار نداده‌اند نیز باید در برنامه روزانه خود تجدید نظر کنید. برخی تصور می‌کنند تنها پیامد مثبت ورزش کردن روزانه، رسیدن به تناسب‌اندام است. و اگر از این نظر در شرایط مطلوبی باشند و دغدغه‌ی تناسب‌اندام نداشته باشند، به ورزش نیازی نخواهند داشت. اما این تفکر کاملاً نادرست است. ورزش انرژی غیرقابل‌تصوری برای ذهن و جسم به همراه دارد. کافی است برای چند روز دقایقی محدود به انجام نرمش‌های سبک بپردازید و ببینید تا چه حد سبک شدن ذهن را در کنار شرایط مطلوب جسمی تجربه خواهید کرد.

بنابراین می‌توان گفت ورزش می‌تواند مانند تیغه‌ای دو لبه عمل کند و نباید نسبت به انجام آن دچار افراط و تفریط شد.

در مجموع پیش از مراسم عروسی که انتظار داریم همه‌چیز از سالن جشن و پذیرایی تا کیفیت کار عکاس و فیلم‌بردار، همه و همه بی‌نقص و کامل پیش برود، مجموعه‌ای از شرایط نامساعد و استرس‌زا وجود دارند که اگر به‌طور کامل آن را مدیریت نکنیم، ممکن است با یک بی‌احتیاطی ساده، دچاری بیماری شویم و شبی که مدت‌ها منتظرش بوده‌ایم و دیگر تکرار نخواهد شد را با ضعف و تب و بی‌حالی پشت سر بگذاریم. بنابراین بهتر است حتی ریزترین نکات مربوط به‌سلامت و بهداشت را جدی بگیریم و مدنظر قرار دهیم تا با کمترین نگرانی به استقبال جشن عروسی برویم.

 

 

همچنین ببینید

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی امروزه تکنولوژی در همه عرصه های زندگی بشر وارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *