خانه / علم و دانش / شستشوی گربه در منزل با ترفندهایی ساده و کاربردی
شستن گربه

شستشوی گربه در منزل با ترفندهایی ساده و کاربردی

یکی از اتفاقات خوشایندی که در سال های اخیر در میان افراد جامعه و در خصوص فرهنگ حمایت از حیوانات رخ داده است، این است که با ترویج فرهنگ دفاع از حقوق حیوانات توسط افراد فعال در زمینه حقوق حیوانات، این مسئله در میان مردم بسیار بیشتر از قبل جا افتاده است. تعداد افرای که سرپرستی حیوانات بی‌پناه را به عهده می‌گیرند افزایش یافته است و فعالیت‌های خودجوش و اجتماعی در راستای قبول سرپرستی حیوانات، درمان حیوانات مریض و… توسط انجمن‌های مردمی، نشان می دهد این روند ادامه دارد و نگاه‌های منفی که توسط برخی افراد نسبت به نگه‌داری از حیوانات وجود دارد، روی به کاهش است. در چنین شرایطی باید آموزش‌های لازم نیز در این زمینه به افراد داده شود. دیده شده است که فردی با دیدن یک بچه گربه کنار خیابان، با فرض اینکه مادرش او را رها کرده، بچه گربه را به خانه می‌برد اما اطلاع ندارد که ممکن است مادرش برای آوردن غذا برای دقایقی بچه گربه را رها کرده و زمانی که بازمی‌گردد با جای خالی آن مواجه می‌شود. چنین اتفاقاتی اگرچه با تفکری خیرخواهانه و دوستانه اما از سر بی‌اطلاعی و ناآگاهی نسبت به حیوانات اتفاق می‌افتد. چنین اتفاقاتی نشان می‌دهد جامعه پذیرای ترویج فرهنگ حمایت از حیوانات است اما نیاز به آموزش بیشتر دارد. درخصوص نگه‌داری از حیوانات نیز همینطور است. سرپرستی از هر حیوان خانگی مقتضیات خاص خود را دارد و بدون اطلاع نباید چنین مسئولیتی را قبول کرد.

نگهداری از گربه

یکی از حیواناتی که تا حد زیادی مورد علاقه افراد است و نگهداری از آن‌ها بسیار متداول شده، گربه‌ها هستند. خیلی از گربه‌هایی که در هوای سرد در خیابان بی‌سرپناه می‌مانند یا به هردلیلی نیاز به رسیدگی و درمان پیدا می‌کنند، توسط افراد به خانه برده می‌شوند و تا زمانی که نیاز به رسیدگی دارند، و در برخی موارد برای همیشه نزد آن‌ها می‌مانند. برای نظافت حیوانات باید اطلاعات کافی را داشته باشیم تا نه به دلیل نااگاهی به آن‌ها صدمه ای وارد کنیم و نه سلامتی خودمان را به خطر بیندازیم. در این مطلب به بیان مواردی درباره‌ی شستشوی گربه در منزل می‌پردازیم. گربه‌ها ممکن است به طور طبیعی از حمام کردن فرار کنند اما این یک واکنش بسیار طبیعی است و در صورت مواجهه با آن نباید از تصمیم خود منصرف شوید!

شستشوی گربه

برای این کار ابتدا به شامپوی مخصوص حیوانات نیاز دارید. دو یا سه حوله و برس حمام.

ممکن است گربه تنها تمایل داشته باشد که پاهایش در آب باشند، با نوازش گربه آن‌ها تشویق به ماندن در حمام کنید. اگر در مقابل شیطنت‌های گربه و فرار کردنش از آب، مقاومت و لجبازی کنید، ممکن است گربه به شما آسیب بزند و پوستتان را خراش دهد. پس بهتر است هنگام شستشوی گربه با عصبانیت یا لجبازی رفتار نکنیم. لگن کوچکی که بدن گربه در آن جا شود و سرش از آب بیرون بماند برای شستشوی گربه کافی خواهد بود. می‌توانید در سینک نیز این کار را انجام دهید.

برای شستشو حتی الامکان از شامپوی مخصوص حیوانات و اگر نتوانستید آن را تهیه کنید، از شامپوی بچه استفاده کنید. شکم، گردن، پاها و دم گربه را با ماساژ در جهت خواب موهای بدنش، شستشو دهید تا احساس ناخوشایندی نداشته باشد. مراقب باشید کف به چشم‌ها و گوش‌های گربه وارد نشود. برای شستشوی صورتش می‌توانید لیف را تنها به آب آغشته کرده و بدون اینکه به آن شامپو بزنید، به صورتش(در جهت خواب موها) بکشید.

حمام کردن گربه

آبکشی را بسیار با دقت و بین دو تا سه بار برای تمام بدن گربه انجام دهید و پس از حمام با دمای کم سشوار، موهایش را سشوار کنید. می‌توانید برای اینکه دفعات بعدی حمام کردن گربه برایتان آسان‌تر باشد، می‌توانید بعد از حمام برایش جایزه ای درنظر بگیرید مثل غذا یا هرچیز که برایش جذاب باشد.

برای تهیه لوازم نگهداری از گربه، غذای گربه و اسباب بازی حیوانات خانگی می‌توانید از پت شاپ‌های کشینه خریدتان را انجام دهید و پس از خرید به روال همیشگی کشینه، کَش بک یا پول نقد بگیرید.

همچنین ببینید

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی امروزه تکنولوژی در همه عرصه های زندگی بشر وارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *