خانه / فروشگاههای اینترنتی کشینه / بازار اجتماعی آنلاین «با سلام» برای خرید و فروش محصولات ایرانی
بازار آنلاین باسلام

بازار اجتماعی آنلاین «با سلام» برای خرید و فروش محصولات ایرانی

تا به امروز در مجله کشینه از خرید و خرید اینترنتی گفتیم. درباره موضوعات متعددی از جمله مزایای خرید اینترنتی نسبت به خرید از فروشگاه‌های فیزیکی صحبت کردیم. همچنین بسیاری از فروشگاه‌های آنلاینی را که بستر یک خرید لذتبخش را برای کاربران اینترنت فراهم آورده‌اند، معرفی کردیم. اما با وجود تمام این مزیت‌ها، خرید از مراکز خرید، بازار و فروشگاه‌های فیزیکی، کماکان طرفداران خاص خود را دارد. در جایی که خرید اینترنتی با آسان‌ترین شرایط ممکن، در خانه بدون نیاز به تحمل شلوغی و ترافیک و معمولا با قیمت به صرفه‌تر در دسترس است، تعجب برانگیز است که بسیاری از مردم با این وجود طرفدار خرید از فروشگاه فیزیکی هستند. اما باید به این نکته توجه کرد که فرایند خرید، به خودی خود، تنها به پرداخت پول برای یک محصول یا خدمت، و دریافت آن محدود نمی‌شود.بازار سنتی

پدیده «خرید» ابعاد روانشناسی و اجتماعی گسترده‌ای دارد که تمام این ابعاد در انتخاب افراد بین خرید از فروشگاه فیزیکی و یا خرید از فروشگاه آنلاین موثر است.

اگر به نوع شهرسازی در تاریخ شهرها و کشورهای مختلف نگاه کنیم، بازار صرفا جایی برای ارائه محصول یا خدمت نبوده است. بلکه بستری مهم برای ایجاد تعامل اجتماعی بین افراد بوده است. در اینکه انسان به تعاملات اجتماعی نیازمند است شکی نیست. در تاریخ شهرسازی شهرهای بزرگ در سراسر جهان نیز همواره به وجود میدان و بازار که مکان مناسبی برای تعامل اجتماعی محسوب می‌شوند توجه شده است.

اما امروزه هم نوع خرید و هم نوع تعاملات اجتماعی متفاوت از گذشته است و شاید تنها چیزی که از گذشته تا امروز تغییری نکرده است، نیازهای فردی و اجتماعی افراد است. یکی از دلایلی که خرید اینترنتی هنوز به طور کامل مورد استقبال افراد قرار نگرفته است و مخالفانی دارد نیز همین از میان رفتن و حذف شدن تعاملات اجتماعی از پروسه خرید است.

در این میان آیا راهی وجود دارد که بتوانیم تا حدی تعاملات اجتماعی را در کنار خرید اینترنتی با شکلی جدید بازآفرینی کنیم؟ فروشگاه آنلاین باسلام برای تحقق این موضوع تلاش کرده و درنهایت توانسته است تا حد امکان ارتباط افراد را در کنار انجام خرید و فروش آنلاین، تسهیل کند.

بازار

باسلام یک بازار اجتماعی آنلاین

در بخش درباره ما در سایت «با سلام»، تصویری از یک بازار قدیمی خودنمایی می‌کند و پایین‌تر نیز شعار «باسلام، یک بازار اجتماعی آنلاین است» تمایز این فضا با سایر فروشگاه‌های اینترنتی را نشان می‌دهد. لااقل می‌توان پی برد که اگرچه تعاملات اجتماعی نمی‌تواند مانند آنچه در بازارها اتفاق  می‌افتاد، در فضای وب تکرار شود، اما در مجموعه با سلام به آن توجه شده و تلاش شده است تا حد امکان آن را شبیه سازی کنند.

با سلام درباره تفاوتش  با سایر کسب وکارهای اینترنتی، در صفحه اصلی وبسایت اینطور نوشته است:

«باسلام فقط جای خرید و فروش نیست؛ چون یک بازار اجتماعی است. جایی است برای دوستی آدم‌ها در بستر کسب‌وکار. به کمک این ارتباط‌ها می‌توانید مهارت خریدتان را افزایش دهید. برای ارتباط با تولیدکننده‌ها و فروشنده‌های دیگر در باسلام می‌توانید از بخش کامنت‌های زیر غرفه‌ها و محصولات شروع کنید. تالار گفت‌وگوی باسلام هم جای دیگری برای ارتباط با دیگران است. اتفاقات پرهیجان دیگری نظیر مسابقه تازه‌نفس‌ها هم هست که منتظر آغاز سری جدید آن باشید.»

وبسایت باسلام

اما در باسلام چه محصولاتی عرضه می‌شود؟

اگرچه با سلام خود را بازاری معرفی می‌کند که در آن تولیدکننده‌ها از محصولاتشان مهم‌ترند، اما آشنایی با محصولاتی که در باسلام عرضه می‌شود نیز تجربه لذبخشی است، چرا که در باسلام محصولات خانگی، سنتی و محلی از سراسر ایران؛ عرضه می‌شود. درواقع محصولات با سلام محصولات خاصی است در فروشگاه‌های اینترنتی کمتر پیدا می‌شود. صنایع دستی و کالاهای غیرصنعتی که معمولا از خود تولیدکننده‌ها یا واسطه‌های منصف و معتبر خریداری می‌شود، در باسلام برای خرید و فروش ارائه می‌شوند.

این محصولات در دسته‌بندی‌های زیر ارائه می‌شود:

صنایع غذایی، صنایع دستی، محصولات فرهنگی، پوشاک، خانه باسلامی(که شامل تزیینات، لوازم آشپزخانه، شوینده‌های طبیعی، لوازم اتاق خواب و لوازم اتاق کودک می‌شود) و دسته بندی آرایشی و بهداشتی (که شامل محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی و سنتی است).

مدل خرید و فروش در باسلام به شکلی است که تولیدکنندگان محصولات هریک می‌توانند غرفه مخصوص به خود را داشته باشند و آن را مدیریت کنند. صاحبان غرفه‌ها خودشان سفارش می‌گیرند و خودشان محصول را برای خریداران ارسال می‌کنند. درواقع یکی از نکات شاخص خرید از باسلام همین ارتباط مستقیم خریدار با فروشنده هایی است که در میان آنان مردم شریف روستایی که با فروش محصولاتشان کسب درآمد می‌کنند نیز وجود دارند.

از سراسر ایران نه تنها می‌توان در با سلام خرید انجام داد، بلکه می‌توان غرفه‌ای را برای فروش محصولات، ثبت و مدیریت کرد. اگر شما هم محصول باکیفیت و سالم ایرانی داشته باشید، می‌توانید آن را در باسلام برای فروش قرار دهید و پس از سفارش مشتری، آن را برایش ارسال کنید.

فروشگاه اینترنتی باسلام

نکته جالب دیگری که در بازار اجتماعی باسلام می‌بینیم، این است که باسلام علاوه بر بستری مناسب برای خرید و فروش، جایی است که افراد در کنار کسب و کار با یکدیگر ارتباط اجتماعی و دوستانه نیز دارند.

این ارتباطات می‌تواند زمینه روابط کاری بهتر و افزایش مهارت شما در فروش محصولاتتان باشد. ارتباط با تولیدکننده‌ها و فروشنده‌های دیگر می‌تواند در بخش کامنت‌های زیر غرفه‌ها و محصولات شکل گیرد.

همچنین در بخش تالار گفت و گوی باسلام نیز می‌توان با دیگران ارتباط داشت و در خصوص موضوعات مختلف صحبت کرد. در این فضا اتفاقات هیجان انگیزی مانند برگزاری مسابقه نیز اتفاق می‌افتد.

همکاری کشینه و باسلام درراستای تسهیل خرید محصولات ایرانی و سنتی

در کشینه هرخریدی را می‌توان لذتبخش‌تر انجام داد. چرا که هر خرید اینترنتی با دریافت پول نقد همراه می‌شود.

نام کشینه از واژه کَش Cash انگلیسی به معنای پول نقد گرفته شده است. درواقع کشینه به عنوان مکمل خرید شما که پس از خرید بخشی از مبلغ را به شما بازمی‌گرداند، ایفای نقش می‌کند.

فروشگاه‌های اینترنتی که لینک آن‌ها در وبسایت کشینه موجود است، طبق توافقی که با کشینه دارند، پس از خرید هریک از اعضای کشینه، مبلغ مشخصی را به عنوان کارمزد به کشینه بازمی‌گردانند. بخش قابل توجهی از این مبلغ نیز به شکل پول نقد به کاربر بازگردانده می‌شود.

به این ترتیب شما با ثبت نام در کشینه، علاوه بر دریافت ۶هزارتومان پاداش ثبت نام، می‌توانید از این پس خریدهای آنلاین خود را به صرفه‌تر انجام دهید. با هرخرید بخشی از مبلغ پرداختی به حساب کاربری شما باز می‌گردد که این مبلغ با رسیدن به ۳۰ هزارتومان قابل انتقال به حساب بانکی و برداشت نقدی است. همچنین می‌توانید این مبلغ را برای خریدهای بعدی پس انداز کنید.

کشینه بهینه‌ترین خرید آنلاین

همچنین ببینید

خرید بلیط هواپیما

الی گشت

با الی گشت سفر کنید! هنگامی که تصمیم به سفر کردن می گیریم، طیف گسترده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *