خانه / فروشگاههای اینترنتی کشینه / خرید جهیزیه ارزانتر و باکیفیت تر از همیشه با کشینه در آسان جهاز
خرید جهیزیه ارزان

خرید جهیزیه ارزانتر و باکیفیت تر از همیشه با کشینه در آسان جهاز

تاریخچه تهیه جهیزیه

شاید شما هم تصور کنید تاریخچه خرید جهیزیه و تهیه آن برای زوج جوانی که قصد آغاز  زندگی مشترک دارند، به رسوم ایرانیان باز  می‌گردد و ریشه سنتی دارد. اما اینطور نیست. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این رسم، در قدیمی ترین اسناد کتبی موجود مانند قانون حمورابی نیز موجود است. این یعنی در اقوام باستانی نیز این رسوم وجود داشته است.

اساسا معنای جهاز یا جهیزیه، اسباب و وسایلی است که زن به خانه شوهر می‌برد. این معمول‌ترین تعریفی است که در فرهنگ‌های مختلف در خصوص جهیزیه وجود دارد. هدف از تهیه و تامین جهیزیه درواقع کمک به شکل گرفتن زندگی مشترک دونفر است که در آستانه رفتن زیر یک سقف هستند. یونانی‌ها، رومی‌ها و بعضی قبایل آلمانی نیز به اشکال مختلف به جهیزیه اعتقاد داشتند. تا حدی که به عنوان مثال یکی از مجازات‌هایی که در ازای آزار یک زن برای افراد در نظر می‌گرفتند، تهیه جهاز برای او بود.

همچنین خرید جهیزیه برای افرادی که در سطح رفاهی ضعیفتری بودند نیز به عنوان کار انسان‌دوستانه تلقی می‌شد. این رسم در مورد خانواده‌های درباری بسیاری مفصل‌تر  انجام می‌شد، به طوری که دادن ملک به عنوان جهاز بینشان اتفاق می‌افتاد. اگرچه امروزه در کشورهای اروپایی و آمریکایی تغییراتی درنوع انجام این سنت دیرینه رخ داده است اما در تاریخچه این کشورها، اهمیت بسیار به خرید جهیزیه (یا به طور کلی ملزومات زندگی زوج‌های جوان) داده می‌شده است.

جهیزیه عروس

البته ریشه این سنت در فرهنگ کشورهای آفریقایی یافت می‌شود. البته شیربها نسبت به جهیزیه قدمت بیشتری دارد و جهیزیه به تدریج جایگزین شیربها شده است.

در حال حاضر این رسم کم و بیش در گوشه و کنار دنیا انجام می‌شود اما به شکل‌های مختلف. به عنوان مثال  در میان برخی جوامع آفریقایی به ویژه در سودان، رقصی به نام رقص جهاز وجود دارد. این رقص با هدف جلب توجه خانواده عروس نسبت داماد انجام می‌شود و به عنوان جهیزیه نیز داماد تعدادی چهارپا به خانواده عروس می‌دهد. در این قبایل هرچه تعداد چهارپاها بیشتر باشد شانس افراد برای دست آوردن دختر مورد علاقه شان بیشتر است.

در چین برای این کار هدایایی با عنوان «هدایای چای» تدارک می‌بینند و این هدایا از طرف خانواده داماد به خانواده عروس اهدا می‌شود. هدایای چای شامل یک سبد میوه، غذاهای دریایی خشک شده، چای و گوشت خوک سرخ شده، تنباکو و آب‌انگور است. البته در مقابل، خانواده عروس هم وسایلی را به عنوان جهیزیه به خانه داماد می‌فرستند. وسایلی شامل دکورهای خانگی، لباس، جواهرات و وسایل آشپزخانه که پیش از عروسی به خانه داماد منتقل می‌شود.

خرید ارزان جهیزیه

کشور هند از جمله کشورهایی است که به رسم خرید جهیزیه بسیار اهمیت داده می‌شود و بنابر برخی منابع، این رسم حتی تا پس از ازدواج عروس و داماد و به مناسبت‌های مختلف ادامه دارد. به نقل از جام جم آنلاین «در واقع در خانواده‌های هندی جهیزیه به عنوان راهکاری برای گریز از فقر پسران است و حتی رسم بر این است که خانواده داماد با توجه به موقعیت‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خانواده دختر در هنگام خواستگاری تقاضای خود را در خصوص جهیزیه مطرح کنند و خانواده عروس با توجه به موقعیت خود با این تقاضاها موافقت می‌کنند و به این ترتیب مقدار جهیزیه از قبل از برگزاری مراسم ازدواج در بین طرفین توافق می‌شود تا جایی که در برخی ازخانواده‌ها حتی یک وسیله نقلیه که گاهی یک اتومبیل آخرین مدل خارجی است و همچنین مسکن که گاهی یک ویلا در اروپاست نیز به‌عنوان بخشی از جهیزیه به داماد هدیه می‌شود.»

در حال حاضر در کشور ما هم  خرید جهیزیه جزء مسائل بااهمیتی است که یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها پیش از برگزاری مراسم عروسی محسوب می‌شود. این رسم از گذشته در بین ایرانیان وجود داشته است و در بسیاری از موارد، خانواده‌ها طی چندین سال به صورت تدریجی جهیزیه فرزندانشان را فراهم می‌کردند تا زمانی که دخترجوان به سن ازدواج رسید، دیگر نگران تهیه جهیزیه نباشند.

امروزه خصوصا در شهرهای بزرگ، کمتر این اتفاق را شاهد هستیم و با توجه به پیشرفت هرروزه‌ی وسایل خانگی دیگر کمتر خانواده‌ای خرید لوازم و اسباب منزل را چندین سال زودتر انجام می‌دهد.

به همین دلیل بیشتر خریدها به مدت کوتاهی پیش از برگزاری مراسم عروسی موکول شده و خرید یکباره وسایل و لوازمی که برای شروع زندگی یک زوج لازم است، برای برخی از خانواده‌ها آسان نیست.

وبسایت آسان جهاز

در این شرایط یافتن فروشگاهی که بتوان جهیزیه را با قیمت مناسبتری خریداری کرد، می‌تواند برای خانواده‌هایی که در تکاپوی تهیه جهیزیه هستند، کمک شایانی محسوب شود. یکی از فروشگاه‌هایی که در این زمینه می‌تواند پاسخگوی نیاز خانواده‌های ایرانی باشد.

خدمات آسان جهاز:

ارائه لیست کامل از اقلام جهیزیه :

آسان جهاز برای خانوده‌ها لیست های جهیزیه متنوعی با قیمت های مناسب تهیه کرده است تا افرادی که قصد خرید جهاز را دارند بسته به قیمت جهیزیه و توان پرداختشان از این پکیج ها استفاده کنند.

کاهش قیمت نهایی جهیزیه بواسطه فروش پکیج‌های جهیزیه:

آسان جهاز برای سلیقه های متفاوت پکیج‌های متنوعی طراحی کرده است تا خانواده‌ها بتوانند جهیزیه را با قیمت مناسب‌تر و راحتتر خریداری کنند

ارائه مشاوره رایگان برای  داشتن خرید بهتر:

ممکن است در خصوص روند خرید پکیج‌های جهیزیه آسان جهاز و یا به طور کلی خرید لوازم خانگی، برای مشتریان سوالاتی پیش بیاید. آسان جهاز پاسخگوی تمام سوالات مشتریان در این زمینه است.

 امکان مشاهده تصاویر و مشخصات کامل محصولات پیش از خرید:

امکان بررسی مشخصات کالاها و همچنین مقایسه‌ی آن‌ها با تمام جزئیات، برای مشتریان آسان‌جهاز وجود دارد.

به طور خلاصه در فروشگاه اینترنتی آسان جهاز بهترین و متنوع ترین برندهای لوازم خانگی و آشپزخانه برای خرید مهیا شده است تا هم خانواده‌هایی که هنوز برای خرید جهیزیه اقدام نکرده‌اند بتوانند با پکیج‌های آسان‌جهاز، خرید ارزان‌تر، به صرفه‌تر و باکیفیت‌تری را تجربه کنند، هم خانواده‌هایی که برخی از اقلام جهاز را تکمیل نکرده‌اند، از این فروشگاه بتوانند باقی مایحتاج خود را تهیه کنند.

آسان جهاز در کشینه

همکاری کشینه و آسان جهاز بهترین مسیر خرید جهیزیه برای خانواده های ایرانی

اگر پیش از این به وبسایت یا مجله کشینه سر زده باشید، با نحوه همکاری کشینه با فروشگاه‌های اینترنتی آشنا هستید. در غیر اینصورت می‌توانید در این مطلب به طور کامل درباره نحوه کار کشینه و افیلیت مارکتینگ مطالعه کنید.

در خرید از فروشگاه‌های کشینه، به عنوان مثال  آسان جهاز، کشینه طبق توافقی که با فروشگاه‌ها دارد، بخشی از مبلغ خرید را به صورت نقد به کاربران باز میگرداند. به این ترتیب شما پس از هر خرید اینترنتی مبلغی پول نقد در حساب کاربریتان ذخیره می‌شود که این مبلغ پس از رسیدن به ۳۰هزارتومان قابل انتقال به حساب بانکی و برداشت نقدی است.

به این ترتیب خرید آسان جهیزیه با کشینه آسانتر هم می‌شود که پس از خرید پول نقد هم دریافت می‌کنید.

کشینه، بهینه‌ترین خرید آنلاین

همچنین ببینید

خرید بلیط هواپیما

الی گشت

با الی گشت سفر کنید! هنگامی که تصمیم به سفر کردن می گیریم، طیف گسترده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *