خانه / تکنولوژی / اپل در حال بررسی ساخت یک ماشین کامل است

اپل در حال بررسی ساخت یک ماشین کامل است

در سال ۲۰۱۶ گزارشی منتشر شده بود که اشاره می‎کرد اپل ظاهرا ایده‎ی ساخت ماشینی تحت برند خود را رها کرده است. اما این گزارش مدعی شده بود که این شرکت احتمالا به دنبال طراحی نرم‎افزار برای خودروها است و اخیرا اپل مجوزی توسط سازمان مدیریت ترافیک جاده‎های کالیفرنیا دریافت کرده که نشان می‎دهد برنامه‎های #اپل برای ساخت ماشین هم‎چنان زنده بوده ولی تا چه حد مشخص نیست.

گرچه ظاهرا حداقل یک تحلیل‎گر بر این باور است که اپل هم‎چنان در حال بررسی ایده‎ی ساخت یک ماشین کامل است. در گزارشی که توسط CNBC منتشر شده است، آن‎ها با نقل قول از تحلیل‎گری به اسم Gene Munster اعلام می‎کنند که اپل “تقریبا با قطعیت کامل” در حال بررسی ساخت ماشینی تحت برند خود است ولی این فرد ذکر می‎کند که چندین مانع وجود دارد که می‎تواند جلوی تحقیق این رویا به واقعیت را بگیرد.

Munster در وب‎سایت خود می‎نویسد “اپل تقریبا با قطعیت کامل در حال بررسی ساخت یک ماشین کامل است، ولی آن‎طور که ما در زمان ساخت تلویزیون اپل نیز به سختی متوجه شدیم، بررسی یک ایده به معنای ورود یک محصول به بازار نیست.” گرچه او در ادامه‎ی سخنان خود می‎افزاید با آن‎که اپل ممکن است موفق به ایجاد بخش نرم‎افزاری این قضیه شود، اما این شرکت نیاز به پیدا کردن یک شرکت سازنده‎ی ماشین به عنوان همکار دارد.

Munster هم‎چنین قید می‎کند که فرآیند معمول طراحی یک خودرو در حدود ۵ تا ۷ سال طول می‎کشد، یعنی این‎که اپل با شرکت‎هایی مانند تسلا و گوگل که سال‎ها زودتر از اپل پروژه‎های ساخت ماشین برقی /خودران را شروع کرده‎اند، فاصله‎ی زیادی دارد.

همچنین ببینید

تیم دیجی کالا

دیجی کالا چه مسیری را تا به امروز طی کرده است؟

برند دیجی کالا از کجا آغاز به فعالیت کرده است؟ داستان متولد شدن دیجیکالا را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *