خانه / تجارت الکترونیک / خرید از فروشگاه های اینترنتی چه مزایایی نسبت به خرید حضوری دارد؟
خرید اینترنتی با کشینه

خرید از فروشگاه های اینترنتی چه مزایایی نسبت به خرید حضوری دارد؟

امروزه اکثر مردم خرید اینترنتی از فروشگاه ها را به دلیل مزایا و منافع بی شمار آن بر روش های معمولی و سنتی ترجیح می دهند. به همین دلیل شناخت روحیات و علایق خریداران، برای صاحبان فروشگاه های اینترنتی حائز اهمیت می باشد. رفع نیازهای کاربران از طریق قیمت های رقابتی، سرویس دهی به مشتریان و رقابت های هوشمندانه، ارکان مهم به منظور بالا رفتن فروش و ایجاد انگیزه برای مشتریان می باشد.فروشگاه اینترنتی

۸ دلیلی که باعث می شود خریداران به خریدهای اینترنتی علاقه مند شوند عبارنتد از:

۱- سهولت در خرید

با خرید از فروشگاه اینترنتی، افراد محدودیت زمانی و مکانی برای  خرید ندارند و به راحتی و در هر زمان و مکانی می توانند خرید خود را از طریق فروشگاه های اینترنتی انجام دهند. خریداران دیگر نیازی به منتظر ماندن در صف برای پرداخت پول و تکمیل فرآیند خرید توسط فروشنده نیستند. عملا”  در مدت زمان کوتاهی می توانند خرید خود را تنها با چند کلیک تکمیل کنند. این امر موجب صرفه جویی در زمان و هزینه های فرایند خرید می شود.

۲- قیمت بهتر فروشگاه های اینترنتی

کاربران می توانند محصولات مورد نظر خود را با قیمت بهتر و ارزانتری از فروشگاه های اینترنتی دلخواه خود  تهیه کنند. علت ارزانتر بودن محصولات این است که در این حالت محصولات بدون واسطه و به طور مستقیم از تولید کننده به دست مشتری می رسد. علاوه بر این بسیاری از فروشگاه های اینترنتی برای فروش بیشتر و رقابت با فروشگاه همتای خود بن تخفیف و حراج های فصلی و یا پیشنهادهای شگفت انگیز ارائه می کنند.

 

۳- تنوع

خرید از فروشگاه های اینترنتی  به خریداران این امکان را می دهد که برند ها و مدل های مختلف را در یک محل. همچینین کاربران میتوانند بدون صرف وقت و هزینه ار فروشگاههای سراسر کشور/جهان خرید کنند. در خرید سنتی انتخاب خریدار محدود به اجناس موجود در مغازه/فروشگاه است و چنانچه  محصول مورد نظر خود را در فروشگاه پیدا نکرد یا باید با پرداخت بیعانه از فروشگاه تقاضا کند که محصول را خریداری کند و بعد از موجود شدن کالا به فروشگاه بازگردد که این خود هزینه چندباره است، و یا اینکه از خرید خود منصرف شود و محصول دیگری که دلخواه نیست خریداری کند. ولی با دید و بازدید از فروشگاه های اینترنتی و خرید اینترنتی مشتری در صورتی که محصول مورد نظر خود را پیدا نکرد یا می توانید با چند کلیک از فروشگاه دیگری خرید کند و یا اینکه خیلی راحت از فروشگاه درخواست آن محصول را بکند. همچنین علاوه بر موارد قبل، مشتری  تنوع بیشتری از رنگ ها و سایزها را نسبت به مغازه های محلی دارد.

 

۴- هزینه کمتر

خرید به روش های معمولی مستلزم صرف هزینه بیشتری علاوه بر خرید محصول مورد نظر است، این هزینه ها شامل هزینه رفت و آمد، غذا خوردن و … می باشد. علاوه بر اینها کاربر می بایست خود محصول خریداری شده را حمل کند و اگر تعداد زیاد باشد و یا اینکه محصول  سنگین باشد، خود باعث ناراحتی می شود. وقتی کاربری خرید اینترنتی می کند مطمئن می شود که قیمت پرداختی پایین ترین است و فرصت مانور روی قیمت و بالا بردنش توسط فروشنده به بهانه چانه زدن مشتری را از فروشنده سلب می کند.

۵-  امکان مقایسه قیمت ها

فروشگاههای اینترنتی امکان بررسی و مقایسه قیمت محصولات را با یگدیگر، برای کاربر فراهم میکنند.کاربر به راحتی با چند کلیک می تواند از فروشگاه های مختلف بازدید کرده و محصولات مختلف را بررسی کنند. همچنین کاربران این فروشگاهها، قادر به اشتراک گذاری اطلاعات خود با سایر خریداران نیز می باشند. کاربران با اشتراک گذازی نظرات خود می توانند به یکدیگر کمک کنند تا خرید حساب شده تری داشته باشند.

ترافیک

۶-  شلوغی و ازدحام

معمولا خرید های حضوری به دلیل شلوغی و ازدحام بسیار خسته کننده و طاقت فرساست و این شلوغی باعث میشود مجبور شوید خریدتان را با عجله تمام کنید. علاوه بر این، پیدا کردن جای پارک مناسب که نزدیک به فروشگاه مورد نظر باشد یکی دیگر از دغدغه ها و مشکلات خرید حضوری می باشد.

۷- عدم اجبار در خرید 

ممکن است در خرید های حضوری، مشتری در لحظه قادر به تصمیم گیری نباشد و با توجه به مهارت فروشنده در سخنوری، و در رودربایستی مجبور به خرید محصولی شوید که به آن علاقه یا نیاز ندارید  اما در خرید اینترنتی کاربر به اندازه ی کافی وقت دارد که محصول خود را از هر نظر بررسی و مقایسه کند .

۸- خرید بدون خجالت و شرمندگی

خرید برخی از محصولات از فروشگاه های فیزیکی ممکن است  موجب خجالت در فرد شود. در فروشگاه اینترنتی شما قادر خواهید بود به صورت خصوصی و بدون شرمندگی خرید خود را انجام دهید.

درباره ی Admin

همچنین ببینید

خرید بلیط هواپیما

الی گشت

با الی گشت سفر کنید! هنگامی که تصمیم به سفر کردن می گیریم، طیف گسترده …

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Incorrect key file for table './cashinehblog_db/wp_comments.MYI'; try to repair it]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wp_comments.comment_ID FROM wp_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 458 AND comment_parent = 0 ORDER BY wp_comments.comment_date_gmt ASC, wp_comments.comment_ID ASC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *