انتخاب کفش مناسب و خوب

نکات مهم در انتخاب کفش مناسب

کفش از جمله کالاهای مصرفی بوده که ما در تمام طول زندگی از زمانی که شروع به راه رفتن می کنیم به آن نیاز داریم. انتخاب کفش مناسب یکی از مهمترین انتخاب ها در بین پوشاک است. باید وقت بیشتری برای انتخاب کفش گذاشته شود تا کفش مناسب خریداری شود.

شاید شما بارها شنیده باشید که پا قلب دوم هر انسانی است. این اصطلاح عمومی نشان از اهمیت پا و تاثیر آن بر روی قسمت های مختلف بدن دارد. ما همیشه برای محافظت از پای خود از کفش استفاده می کنیم و پای ما ساعت های زیادی در کفش قرار می گیرد. نکته حائز اهمیت این است که ما چه نوع کفشی را خریداری کنیم که مناسب پا و سلامتی آن باشد. در ادامه به ملاک های انتخاب یک کفش مناسب می پردازیم.

 

دریافت کشینه تخفیف برای خرید کفش از فروشگاه اینترنتی بانی مود

 

نکات مهم در انتخاب کفش مناسب

 

کفش مناسب

انواع فرم پا

در خرید کفش علاوه بر مدل و فرم کفش، در ابتدا باید به استایل و فرم پای خود دقت کنیم و پس از آن اقدام به خرید کفش نماییم. این موضوعی است که کمتر مورد توجه افراد قرار می گیرد و به همین علت کفش مناسب برای پا انتخاب نمی شود. این در حالی است که توجه به فرم پا از توجه به فرم کفش بسیار مهم تر است.

به طور عمومی فرم پا به سه دسته تقسیم می شود. دسته اول کسانی هستند که انگشت شستشان از دیگر انگشتان بزرگتر بوده و مابقی انگشتان به ترتیب کوچک می شوند. دسته دوم کسانی هستند که انگشت دوم و سوم پایشان بزرگتر از مابقی انگشتان است. دسته سوم نیز کسانی هستند که تمام انگشتان پایشان یکسان و به یک اندازه هستند. شما با یک بررسی ساده متوجه می شود که پایتان در کدام گروه قرار دارد. علاوه بر فرم پا، مسئله مهم دیگر عرض پا بوده که بعضی از اشخاص عرض پای پهن تر و بعضی ها عرض پای باریک تر دارند.

می توان از مطالب گفته شده نتیجه گرفت که در خرید کفش مناسب برای پاهای خود، علاوه بر سایز پا، باید فرم و عرض پا هم مد نظر گرفته شود تا شما بتوانید بهترین کفش را خریداری کنید.

 

ویژگی های یک کفش مناسب

حال که با معیارهای گفته شده متوجه شدیم که پای ما چه ویژگی هایی دارد، به این موضوع می رسیم که یک کفش مناسب باید چه معیارها و ویژگی هایی داشته باشد. ویژگی های یک کفش خوب می تواند به شما در خرید کفش مناسب برای پاهایتان کمک کند.

 

کفش سبک

در انتخاب کفش مناسب، در وهله اول باید وزن کفش را بررسی کنیم که سنگین است یا سبک. کفش های سبک اغلب از مواد مرغوب ساخته شده اند که توانسته اند وزن خود را در میزان مناسب قرار دهند. کفش های سبک در هنگام استفاده به مچ و ماهیچه های پا فشار وارد نمی کنند. اگر شما کفشی خریداری کردید که در هنگام استفاده از آن در ناحیه مچ و ساق پا احساس درد داشتید، شک نکنید که کالای مرغوبی را خریداری نکرده اید و یا حداقل آن کفش مناسب پای شما نیست.

 

جنس کفش

جنس و مواد به کار رفته در ساخت کفش نیز بسیار مهم است. با استفاده برخی از کفش ها پا سریعا بو می گیرد و یا دچار تعریق می شود که همه این مسائل حاکی از مواد ساخته شده نامناسب در تولید کفش است. به نظر کارشناسان بهترین جنس برای ساخت کفش چرم طبیعی است. چرم به دلیل منافذی که بر روی سطح خود دارد سبب می شود پا بو نگیرد و هوا در کفش جریان داشته باشد.

همچنین چرم باعث می شود پاها دیرتر خسته شوند و فشار کمتری هم به پا وارد می کند. البته گفتنی است که بهترین نوع کفش چرم، کفشی است که از چرم طبیعی ساخته شده باشد که در کنار هزینه بالایی که دارد بسیار با دوام است و سلامت پای شما را تضمین می کند.

 

بهترین زمان خرید کفش

طبق تحقیقات صورت گرفته سایز پاهای ما در طول روز یکسان نیست. در صبح سایز پاهای ما کوچکتر و در ظهر بزرگتر از حد معمولی است. بهترین زمان خرید کفش در بعد از ظهر است که سایز پای ما در حالت معمولی خود قرار دارد. سعی کنید برای خرید کفش مناسب پاهای خود، حتما در بعد از ظهر مراجعه کنید تا کفشی راحت تر برای خود انتخاب کرده باشید.

 

پوشیدن کامل کفش به هنگام خرید

برخی از افراد هنگامی که کفش زیبای خود را انتخاب کردند با پوشیدن تنها یک لنگه از آن قصد خرید می کنند؛ اما بهتر است هر دو جفت کفش را پوشیده و چندین قدم کوتاه بزنند تا مطمئن شوند که کفش برای هر کدام از پاها مناسب است. در بسیاری از موارد ممکن است با توجه به کوچک و بزرگ بودن پاها، یک لنگه کفش پای شما را بزند و دیگری مناسب باشد.

درباره ی Admin

همچنین ببینید

لذت یک غذای خوب با چیلیوری

چیلیوری سامانه سفارش آنلاین غذا

چیلیوری سامانه سفارش آنلاین غذا گشنتون شده، خسته هم هستید و حوصله بیرون رفتن از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *