انتخاب هدست مناسب

راهنمای خرید هدست مناسب و خوب

امروزه یکی از پرکاربردترین وسایل الکترونیکی در سطح جهان هدست است. این وسیله در همه شرایط کاربرد دارد؛ چه شما در سفر باشید چه در خانه یا در محیط کار می توانید از هدست استفاده های مختلفی داشته باشید. شاید برایتان جالب باشد که هدفون در سال ۱۹۱۰ توسط ناتانیل بالدوین ساخته شده است. در طی این سال ها هدست های متفاوتی با برندهای گوناگون وارد بازار شده و تنوع آن نیز افزایش پیدا کرده است. امروزه برای خرید هدست مناسب باید با توجه به برخی پارامترها صورت گیرد.

 

 

دریافت کشینه تخفیف از فروشگاه نگین خاورمیانه برای خرید لوازم جانبی موبایل

 

راهنمای خرید هدست مناسب و خوب

 

قطعا خرید و داشتن یک هدست مناسب و با کیفیت نیاز به دانش و آگاهی انتخاب یک هدست مناسب بین هزاران نوع و برند هدست را دارد. برخی از افراد هدست ها را برای معروف بودن برند و یا شکل ظاهری آن خریداری می کنند؛ اما خرید هدست با کیفیت و مناسب در ظاهر و برند آن نیست. در ادامه به برخی نکات اشاره می کنیم که در خرید هدست کمک کننده هستند.

 

هدست مناسب

ویژگی های فنی هدست مناسب و خوب

 

در هنگام خرید هدست مناسب باید به نکات متعدد فنی توجه داشته باشید. اگر به این نکات توجه نکنید نمی توانید خرید قابل قبولی انجام دهید.

 

تولید صدا

کار تمامی هدست ها تولید صدا است. این از ویژگی های اصلی یک هدست خوب است که قابلیت پخش مقدار صدا با کیفیت مناسب داشته باشد. در تمام گوشی های هدست برای تولید صدا پرده یا دیافراگم هایی استفاده شده که به آن ها درایو می گویند. هرچه تعداد درایو و قدرت آن در مشخصات فنی هدست بیشتر باشد، کیفیت تولید صدا در هدست بهتر است. تعداد و قدرت درایو ها در هر هدست تعیین کننده قیمت آن نیز است.

 

فرکانس

این ویژگی در هدست ها به صورت دو عدد نمایش داده می شود. این عدد میزان تولید صدای بم و زیر را معین می کند. در مشخصات فنی هر هدست هرچه عدد کوچک پایین تر باشد و عدد بزرگتر بیشتر باشد، هدست کیفیت صدای بهتری دارد. در هنگام خرید هدست حتما به فرکانس آن توجه کنید.

 

امپدانس

امپدانس در واقع قدرت فعال کردن درایوها را در هدست به عهده دارند. این عدد از مشخصات فنی کاربرد و قابلیت هدست را در استفاده از انواع وسایل الکتریکی را نشان می دهد. امپدانس پایین به معنای قدرت کم در تولید صدا است. چنین هدستی برای استفاده با گوشی همراه و دستگاه پلیر مناسب است. امپدانس بالا نیز نشان دهنده قدرت هدست در استفاده با یک آمپلی فایر است.
اگر هدست خود را برای کاربرد معمولی می خواهید بهتر است امپدانس هدست کمتر از ۷۰ باشد ولی اگر هدست مناسب  کارهای حرفه ایی و با قابلیت اتصال به آمپلی فایر می خواهید امپدانس بالاتر از ۷۰ را انتخاب کنید.

 

شکل ظاهری هدست مناسب و خوب

هدست ها به سه شکل عرضه می شوند. هدست هایی که بر روی گوش قرار می گیرند، هدست هایی که دور گوش قرار می گیرند و هدست هایی که درون گوش قرار می گیرند. هرکدام از این هدست ها معایب و مزایای خود را دارد.

 

هدست های درون گوشی

این مدل از هدست سبک ترین و کوچکترین انواع هدست است که فضای کمی را اشغال می کند و حمل و نقل بسیار آسانی دارد. این مدل از هدست پرمصرف ترین هدست در دنیا است. این هدست در درون گوش قرار می گیرد و صدا را مستقیم در گوش پخش می کند. این هدست به دلیل اندازه کوچکی که دارد درایو کمتری در ساخت آن به کار رفته است ولی به دلیل قرار گرفتن در گوش و کیپ شدن آن، کیفیت صدای خوبی دارد.

 

این هدست اگر چه کیفیت صدای خوبی دارد؛ اما استفاده طولانی مدت از آن گوش را خسته می کند و در دراز مدت باعث ایجاد درد در گوش می شود. کسانی که استفاده طولانی از هدست دارند ترجیح می دهند از هدست هایی استفاده کنند که درون گوش قرار نگیرد تا سبب ناراحتی آنها نشود.

 

هدست رو گوشی

این نوع هدست به دلیل سایز بزرگتری که به نسبت هدست های تو گوشی دارد، درایوهای بیشتری دارد و در نتیجه کیفیت صدای بهتری نیز دارند. این مدل از هدست طوری طراحی شده تا به طور کامل گوش را می پوشاند و با استفاده از یک دسته یا هدبند آنها را بر روی گوش نگه می دارد. این هدست ها سایز بزرگی دارند و حمل و نقل آن آسان نیست و برای برخی ها تحمل یک وسیله بر روی گوششان سخت است.

 

هدست دور گوش

این هدست در بین تمام نوع های دیگر هدست با کیفیت ترین صداها را دارند و البته در گروه گرانترین هدست ها هستند. این هدست نیز دارای هدبند برای نگه داشتن بر دور گوش است. این مدل هدست با سایز بزرگی که دارد مناسب مکان هایی مانند دفتر کار یا استودیو است؛ چرا که حمل و نقل آن سخت است و فضای زیادی را اشغال می کند.

درباره ی Admin

همچنین ببینید

لذت یک غذای خوب با چیلیوری

چیلیوری سامانه سفارش آنلاین غذا

چیلیوری سامانه سفارش آنلاین غذا گشنتون شده، خسته هم هستید و حوصله بیرون رفتن از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *