خانه > پس انداز با کشینه > ۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها:
روش های-پس انداز-پول

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها:

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها:

ساده ترین تعریف برای پس انداز را می توان اینگونه بیان کرد: بخشی از درآمد که آن را خرج نمی کنیم یا اموالی که برای مصرف در آینده کنار میگذاریم . به بیان کوتاه تر پس انداز یعنی درآمد خرج نشده یا مصرف معوق.

پس انداز کردن همیشه یکی از دغدغه های بشر بوده است . شاید فکر کنیم زندگی امروزه با همه نیازمندیهایی که برایمان ایجاد کرده، این اجازه را نمیدهد که پس انداز داشته باشیم. ممکن است شما هم یکی از افرادی باشید که تلاش میکنید اول برج را بدون کسری به آخر برج برسانید . لذا احتمالا همه سعیتان بر این است تا سراغ چیزهای گران قیمت نروید. ممکن است وقتی به مخارجتان نگاه می کنید بگویید من که خرج عمده چندانی ندارم اما باز هم ندانید پولتان کجا و چگونه خرج میشود .

این روزها ممکن است روش های زیادی را برای پس انداز کردن بشنوید، باید بگوییم پس انداز پول از همان کارهایی است که که گفتن اش خیلی آسان تر از عمل کردنش است. اما خبر خود اینست که شدنی است.

همه دوست دارند بخشی از درآمدشان را پس انداز کنند ، اما عده کمی در انجام آن موفق عمل می کنند.

همه ما به چند دلیل می خواهیم و باید پس انداز کنیم :

  1. حوادث غیر قابل پیش بینی در هر زمانی ممکن است روبرویمان قرار بگیرد
  2. دوران کهولت سن و بعد از بازنشستگی  بر سر راهمان است
  3. تامین مسکن و ثبات اقتصادی

روش های-پس انداز-پول

جدا از اینکه وضع مالی شما چگونه است، این را باید بدانید که هر کسی می تواند شرایط مالی اش را از این رو به آن رو کند. غالب اوقات تنها چیزی که نیاز است برداشتن اولین قدم ها در مسیر درست است تا شرایط را به حالت دلخواه خود درآورید. اما مانند تمامی چیزهای دیگر اولین قدم ها سخت ترین قسمت آنست.

به همین دلیل ما ۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در نحوه خرج کردن پول تهیه کردیم.. بسیاری از این روشها بسیار ساده و مربوط به مواردی هستند که در زندگی روزمره فقط باعث افزایش هزینه ها می شوند، و همین ها باعث میشوند در پایان ماه ببینیم چیزی برای پس انداز کردن نداشته باشیم.  هیچ یک از این روش ها به تنهایی زندگی شما را عوض نخواهند کرد، اما اگر به بیشتر از یکی از آنها عمل کنید در مرور زمان تفاوت آن را به راحتی می توانید لمس کنید. بعضی از این راه حل ها تنها چند دقیقه برای اجرای کامل آن زمان می برد، در حالیکه مابقی احتمالا زمان و تلاش بیشتری را نیاز دارند، اما همچنان بی نهایت ساده هستند و هر کسی می تواند آنها را انجام دهد.

واضح است که تمامی این راه حل ها برای تمامی آدم ها صدق نمی کند. فقط کافیست لیست را بررسی کرده و ۱۰-۱۵ راه را که با شرایط شما سازگار است پیدا کنید و در زندگی روزمره خود پیاده کنید. زمانی که آن را اجرا کردید شما خواهید فهمید که شما بیش از چیزی که فکر می کردید در هزینه هایتان صرفه جویی کرده اید.

و در آخر اینکه، به قول فیلسوف بزرگ یونانی (اپیکتتوس):

“ثروت در داشتن دارایی های بزرگ نیست، بلکه در قناعت و کم خواستن نهفته است.”

 

 

عنوان ها:

  1. حساب بانکی خود را تغییر دهید تا از سود بانکی بالاتری بهره ببرید.
  2. تلویزیون خود را خاموش کنید.

هر روز روش جدید معرفی می شود.

همچنین ببینید

راه حل ۲: تلویزیون خود را خاموش کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها: راه حل۲ : …